Jaké sluchadlo vybrat ?

.

BTE sluchadlo nošené za uchem

Do zvukovodu se připojuje hadičkou s tvárnicí, která je zpravidla vyrobena zákazníkovi na míru. Toto řešení doporučujeme pro kompenzaci lehkých, ale především středně těžkých a těžkých sluchových ztrát.

Výhody:           + nižší náklady na provoz
________.__+ řešení pro těžké ztráty sluchu
_________._+ snadnější obsluha

Nevýhody:      – zpravidla větší rozměry

.

OTE miniaturní sluchadlo nošené za uchem

Se zvukovodem je spojeno extra tenkou hadičkou s miniaturní „otevřenou“ koncovkou. Velmi vhodné pro citlivé lidi, kteří špatně snášejí sluchadla BTE nebo IT E. Hlavní efekt tohoto řešení je, že zvukovod zůstává průchozí, lépe větrá a tím je odstraněna mnohdy nepříjemná ozvěna vlastního hlasu. Doporučujeme pro lehké nebo střední ztráty sluchu. Pro těžší ztráty se informujte o systému RIC .

Výhody:         + velmi příjemné při nošení
__________+ na uchu téměř neviditelné

Nevýhody:      – vyšší náklady na provoz

.

ITE sluchadlo nošené celé ve zvukovodu

Pro manipulaci je potřeba určitá zručnost, zvláště kvůli potřebné údržbě. Je možné mít toto provedení zcela malinké skryté ve zvukovodu – CIC , nebo úsporné provedení, které vyplní celý boltec a díky větší baterii vám zlevní provoz. S IT E typem sluchadla je spojen výrazný kosmetický efekt včetně jednoduchosti tohoto kompaktního řešení.

Výhody:         + kompaktní elegantní řešení
__________+ žádné spojovací hadičky

Nevýhody:      – vyšší náklady na provoz

Budeme rádi, když se rozhodnete pro sluchadlo z naší nabídky. Mějte prosím na paměti, že výběr sluchadla a jeho předepsání vždy provádí odborný lékař.  Kontaktujte nás prosím, pokud chcete zaslat informační materiály a ceníky sluchadel. Nebo doporučit odborného lékaře v blízkosti vašehho bydliště.